جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

طراحی نرم افزار بیوانفورماتیکی DIScover: ابزاری برای مهندسی پیوند دی سولفید در پروتئین ها توسط استاد

  طراحی نرم افزار بیوانفورماتیکی DIScover: ابزاری برای مهندسی پیوند دی سولفید در پروتئین ها توسط استاد دانشگاه تربیت مدرس

  به گزارش پژوهشکده مجازی بیوتکنولوژی پزشکی و به نقل از دکتر شهریار عرب عضو هیئت علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه تربیت مدرس، پایداری حرارتی یکی از مهمترین ویژگی های مطلوب پروتئینها در تحقیقات و صنعت می باشد. بسیاری از واکنشهای صنعتی در دمای بالا انجام می شود، این فرآیندها نیازمند پروتئینهایی هستند که بتوانند در این دماها پایداری و فعالیت خود را حفظ کنند. در سالهای اخیر طراحی هدفمند پروتئین به طور گسترده به عنوان یک ابزار قوی جهت تغییر پایداری پروتئینها مورد استفاده قرار گرفته است. از میان روش های مختلف، مهندسی دی سولفید با موفقیتهای چشمگیری همراه بوده است. ایجاد پیوندهای دی سولفید جدید در پروتئین به طور وسیع برای تغییر پایداری پروتئین و ویژگیهای عملکردی و در مطالعه دینامیک پروتئین استفاده می شود.

  نرم افزار تحت وب DIScover می تواند رزیدوهایی را که در صورت جهش به سیستئین، پیوند دی سولفید ایجاد کنند و موجب بهبود پایداری پروتئین شوند را پیش بینی کند. بنا به گفته دکتر عرب در این نرم افزار پیش بینی بر پایه شرایط ساختاری رزیدوها و تفاوت ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی اسیدهای آمینه نسبت به سیستئین انجام شده است. نرم افزار لیستی از جفت های مناسب برای جهش به سیستئینها و ایجاد دی سولفید را به کاربر معرفی خواهد کرد. به علاوه کاربر میتواند هر تعداد جهش مورد نظر خود را انتخاب کرده تا در فایل ساختاری پروتئین اعمال گردد.

  خروجی نهایی شامل فایل ساختاری بهینه شده از نمونه جهش یافته در قالب PDB همراه با نمایش سه بعدی از آن خواهد بود. قابل ذکر است که دقت و حساسیت  DIScoverنسبت به نرم افزارهای مشابه بطور قابل توجهی بیشتر میباشد

  این نرم افزار در آزمایشگاه بیوانفورماتیک دانشگاه تربیت مدرس تهیه شده است و از طریق آدرس http://bioinf.modares.ac.ir/software/DIScover  به طور رایگان قابل دسترس میباشد.  


  این مطلب تا کنون 34 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 2 خرداد 1395
  منبع
  برچسب ها : پروتئین ,پایداری ,سولفید ,افزار ,قابل ,ایجاد ,فایل ساختاری ,پایداری پروتئین ,تغییر پایداری ,دانشگاه تربیت ,
  طراحی نرم افزار بیوانفورماتیکی DIScover: ابزاری برای مهندسی پیوند دی سولفید در پروتئین ها توسط استاد

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 6 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر